Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

Plan spłat ratalnych w kartach kredytowych

Zapłać kartą za zakupy lub wybierz gotówkę z bankomatu i spłacaj w wygodnych ratach

Sprawdź
Plan spłat ratalnych w kartach kredytowych w Santander Consumer Bank

Spłacaj kartę w ratach

Przed Tobą większe zakupy?

Teraz nie ma znaczenia, co kupujesz ani czy sklep oferuje sprzedaż ratalną. Zapłać kartą kredytową za zakupy w sklepie stacjonarnym lub internetowym i rozłóż spłatę na wygodne raty.

Potrzebujesz gotówki?

Wypłać gotówkę z bankomatu z limitu Twojej karty i rozłóż spłatę na raty dostosowane do Twoich potrzeb.

Wykorzystałeś już znaczną część limitu na karcie?

Rozłóż na raty dowolną kwotę posiadanego na karcie zadłużenia. Kwota rozkładana na raty musi być wyższa niż 200 zł i nie może przekraczać 90% Twojego limitu na karcie. Raty nie ograniczają możliwości korzystania z okresu bezodsetkowego na karcie.

Cenisz swój czas i wygodę?

Otwórz plan ratalny szybko i bez wychodzenia z domu, bez zaświadczenia o dochodach, bez dodatkowych decyzji kredytowych, bez podpisywania nowej umowy, bez formalności. Raty masz zawsze pod ręką - po prostu korzystasz z posiadanego już limitu na karcie kredytowej.

Chcesz sam wybrać liczbę rat?

Otwierając plan ratalny sam ustalasz dogodną wysokość miesięcznej raty i czas spłaty (do wyboru 3, 6, 10, 12, 18, 24 miesiące).

Potrzebujesz pełnej kontroli spłat?

Wszystkie informacje o planie ratalnym, w tym comiesięczne kwoty do spłaty, będą dostępne w Zestawieniu transakcji i operacji oraz w Bankowości internetowej i Aplikacji mobilnej. Możesz też dokonać wcześniejszej spłaty całości lub części planu ratalnego przed ustalonym terminem jego obowiązywania.

Bankuj mobilnie

korzyści z posiadania aplikacji mobilnej Santander Consumer Banku

Pobierz aplikację na swój telefon i zawsze miej ją pod ręką.

Jak skorzystać z rat na karcie?

1. W aplikacji


Nie korzystasz z aplikacji mobilnej? Zobacz dlaczego warto!

2. W bankowości internetowej

Zaloguj się i załóż plan ratalny.

Nie korzystasz z bankowości internetowej? Zobacz dlaczego warto!

3. Infolinia

Nie korzystasz z aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej? Zobacz dlaczego warto!

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami

  • Jedną lub kilka konkretnych transakcji – min. 3 dni po jej wykonaniu, by miała czas na zaksięgowanie na rachunku karty, i nie później niż 1 dzień przed wygenerowaniem zestawienia za okres rozliczeniowy, w którym zostały wykonane (opcja niedostępna w Aplikacji mobilnej),
  • dowolną kwotę posiadanego zadłużenia na karcie. Niezależnie z jakich transakcji i z którego okresu rozliczeniowego pochodzą, jeśli nie są już rozłożone na raty, na 1 dzień przed wygenerowaniem zestawienia.

Otwierając plan ratalny z konkretnych transakcji możesz rozłożyć każdy rodzaj transakcji - gotówkowe (wypłaty z bankomatu) i bezgotówkowe (płatność za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych). Można rozłożyć transakcje z każdego sklepu i do każdego towaru lub usługi (np. odzież, buty, artykuły RTV, AGD, komputery, zabawki, wycieczki, wczasy itp.). Minimalna kwota transakcji wynosi 200 zł. W ramach jednego planu możesz rozłożyć kilka transakcji. Ważne, że mogą to być transakcje, które wykonałeś w danym okresie rozliczeniowym karty i które zostały już zaksięgowane na rachunku karty.

Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o korzystanie z planów ratalnych, jednak w danym momencie możesz mieć równocześnie uruchomionych ich maksymalnie 65. Nie możesz tylko rozłożyć na raty kwoty zadłużenia, które już raz zostało objęte planem ratalnym i nie zostało jeszcze spłacone.

Rozłożenie na raty transakcji lub kwoty zadłużenia nie zmienia limitu kredytowego ani dostępu do wolnego limitu na karcie kredytowej. Dopiero spłata każdej raty powoduje odnowienie limitu o wartość spłaconej kwoty raty.

Rozłożenie na raty transakcji lub kwoty zadłużenia nie ogranicza możliwości korzystania z okresu bezodsetkowego. Jest dodatkowo korzystne, gdyż w danym miesięcznym okresie rozliczeniowym dla kwoty rozłożonej na raty wymagana jest spłata tylko jednej raty miesięcznej, a nie całej kwoty.