Zadzwoń po kredyt 71 358 22 15
71 358 22 15
Wygodnie, wygodniej… podpis cyfrowy
Zastanawiasz się, jak i gdzie można skorzystać z cyfrowego podpisu? Już wyjaśniamy!
Jeszcze do niedawna, czyli do 1 kwietnia 2018 roku, każdy, kto kupował na raty w sklepie stacjonarnym, musiał podpisać wydrukowaną umowę o kredyt na zakup towarów i usług. Podpisać nie raz, ale aż kilkanaście razy, ponieważ standardowa umowa o kredyt na zakupu towarów i usług wraz z ewentualnymi załącznikami może mieć średnio szesnaście stron, a każda z nich wymaga, a raczej wymagała, podpisu kredytobiorcy. Teraz wystarczy jeden… cyfrowy podpis.
Jak i gdzie skorzystać z cyfrowego podpisu?
Wybierz towar i zwróć się do sprzedawcy z informacją, iż wybrane produkty chcesz kupić na raty Santander Consumer Banku z wykorzystaniem podpisu cyfrowego. Sprzedawca poprosi Cię o Twój numer telefonu, adres e-mail oraz niezbędne dokumenty i sporządzi umowę o kredyt.
Zapoznaj się z dokumentacją i zaakceptuj jej treść w specjalnej aplikacji na komputerze sprzedawcy.
Odczytaj hasło SMS wysłane na podany przez Ciebie numer telefonu i wprowadź je w aplikacji na komputerze sprzedawcy.
Chronioną hasłem dokumentację w formie pliku PDF otrzymasz na podany przez Ciebie adres e-mail.
Santander Consumer Bank współpracuje z ponad 35 000 sklepów na terenie całej Polski. Jak je znaleźć? Wystarczy szukać logo Santander Consumer Banku i hasła „Tu kupisz na raty”. Więcej informacji o sieci sprzedaży ratalnej uzyskasz m.in. na naszym oficjalnym profilu na Facebooku oraz podczas rozmowy z konsultantem infolinii pod numerem telefonu: 195 00 (cena zgodnie z taryfą operatora).
Cyfrowy podpis – oszczędność czasu i… natury!
Papierowe umowy stanowią często pewne utrudnienie w życiu klientów - trzeba je nie tylko odręcznie podpisywać, ale także później bezpiecznie przechowywać w domowym zaciszu. To oczywiste. Mniej oczywisty jest natomiast fakt, iż papierowe umowy to również problem dla natury. Jeśli zależy nam na środowisku powinniśmy działać.
– Coraz więcej z nas chce żyć ekologicznie nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym – wyjaśnia Celina Zdzienicka, inicjatorka projektu z Departamentu Rozwoju Bankowości Elektronicznej Santander Consumer Banku. – Cyfrowy podpis pozwala zmniejszyć zużycie papieru i tonera używanych do drukowania dokumentacji kredytowej, dlatego tak chętnie wprowadzamy projekty, których rozwiązania opierają się na digitalizacji, a jednocześnie dbają o przyrodę.
Według naszych szacunków, drobna zmiana nawyków konsumenckich i zastąpienie 80% umów tradycyjnych umowami online może oszczędzić ponad 45 ton papieru oraz uratować prawie 800 drzew rocznie. Jeden podpis cyfrowy to tak naprawdę wielka różnica. (Pod)piszesz się na to?