W nocy z wtorku na środę (26/27 listopada 2024 r.) w godzinach 22:00 - 6:00 przeprowadzimy prace serwisowe.
W tym czasie nie będziesz mieć dostępu do aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej. Nie ma to wpływu na płatności kartami kredytowymi naszego banku. Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

Jak się zabezpieczyć na ONKO PRZYPADEK?

Gdyby zapytać dowolną osobę o to, czy zrobiłaby wszystko, by uniknąć problemów onkologicznych, zapewne odpowiedziałaby twierdząco. To zupełnie naturalna reakcja. Jednak w rzeczywistości wiedza na temat profilaktyki nowotworowej jest znikoma, a praktyka wygląda jeszcze gorzej. Sprawdźmy, kiedy i jakie badania powinniśmy wykonywać, by spać spokojniej.


Nie chcemy myśleć o chorobach nowotworowych. Liczymy na to, że nam się nie przytrafią, bo np. nie palimy papierosów i stosujemy krem z filtrem. Stosujemy indywidualne mechanizmy wyparcia i ochrony przed nieprzyjemnymi zjawiskami, jakie mogą się pojawić w życiu. To zrozumiałe, ale dużo rozsądniejszym działaniem byłoby poświęcenie kilku dni w roku na podstawowe badania, które dadzą nam spokój lub wykryją chorobę we wczesnej, łatwo uleczalnej fazie.


Co i kiedy badać?


Lista badań, jakie powinniśmy systematycznie wykonywać, zależy naturalnie od naszego wieku. Można jednak przytoczyć kilka uniwersalnych zaleceń. Dla kobiet wyglądałaby one tak: samobadanie piersi raz w miesiącu, a raz w roku u lekarza. Po 35-40 roku życia raz na rok USG piersi i mammografia. Co 12 miesięcy cytologia i badania ginekologiczne. Mężczyźni powinni natomiast raz w miesiącu samodzielnie badać jądra, a co roku odwiedzać urologa w celu badania prostaty.


A zalecenia uniwersalne, bez względu na płeć? Raz do roku test na krew utajoną w kale i co 5 lat kolonoskopia. Regularne badania tarczycy, prześwietlenia płuc i USG jamy brzusznej. A także samoobserwacja znamion na skórze, która pomaga we wczesnym wykryciu czerniaka. O tym które konkretnie badania wykonywać i z jaką częstotliwością to robić, powie nam lekarz. Dopasuje je do wieku, płci i innych czynników - jak przypadki nowotworów w rodzinie.


Ubezpieczenie na ONKO PRZYPADEK


Badania profilaktyczne są jak ubezpieczenie – wykonuje się na wszelki wypadek. Najczęściej wszystko jest dobrze, ale czasem pojawia się niepomyślna diagnoza. Badanie wykrywa nieprawidłowość, a ubezpieczenie pomaga sobie radzić z leczeniem i skutkami choroby.


Tak właśnie działa Onko Pomoc, ubezpieczenie dostępne w Santander Consumer Banku – banku od kredytów. Obejmuje zarówno świadczenia pieniężne, jak i medyczne. To wygodny dostęp do badań, diagnoz, konsultacji i zagranicznej opinii medycznej. A także do pakietu usług typu assistance – m. in. konsultacji psychologa, pomocy domowej i rehabilitacji. Szczególnie ciekawe jest to, że świadczenia medyczne są dostępne przy wszystkich chorobach, jakie wystąpią po zawarciu ubezpieczenia, więc ubezpieczenie sprawdza się dobrze na co dzień.


Podwójne zabezpieczenie


Badania profilaktyczne służą do szybkiego wykrywania zagrożeń nowotworowych, a ubezpieczenie Onko Pomoc do radzenia sobie z nimi. To podwójne zabezpieczenie przez konsekwencjami zdrowotnymi i finansowymi. Warto je zastosować już teraz, bo im później to zrobimy, tym trudniejsza będzie walka z ewentualną chorobą.