Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

"Polak w drodze 2.0 – wydatki kierowców" - kolejna edycja raportu

Roczne koszty eksploatacji samochodu mogą sięgnąć 12 tys. zł. Kobiety wydają zdecydowanie mniej (maksymalnie do 500 zł) od mężczyzn (do 1 tys. zł).
2/3 kierowców jako najbardziej dotkliwe dla swoich portfeli wskazuje naprawy, serwisowanie opon i zakup materiałów eksploatacyjnych.
Co 7. kierowca w ostatnich 6 miesiącach zapłacił mandat. Główne wykroczenia to przekroczenie prędkości i źle wykonane manewry. Kobiety częściej płacą za zbyt szybką jazdę (71 proc.), zaś mężczyźni również za nieprawidłowe manewry (43 proc.).
Co dziesiąty kierowca planuje w tym roku wymianę samochodu na nowszy, w zdecydowanej większości (70 proc.) używany. Zakup sfinansuje gotówką, bądź kredytem samochodowym.Kierowcy cenią korzyści z pakietów assistance, zwłaszcza bezpłatne holowanie do warsztatu, samochód zastępczy oraz wsparcie mechanika.


W drugiej edycji raportu przeanalizowaliśmy te obciążenia finansowe, które – oprócz zakupu paliwa – są dla polskich kierowców najbardziej odczuwalne.


Jak wynika z badania wydatki eksploatacyjne są dużym obciążeniem dla portfeli polskich kierowców. Dlatego mamy dla kierowców propozycję karty kredytowej Visa TurboKARTA, którą można płacić za materiały eksploatacyjne oraz usługi dostępne na stacjach paliw (jak np. myjnie) i odzyskać część ponoszonych wydatków. Jeżeli naprawy i eksploatacje kosztują zbyt dużo, to warto pomyśleć o zmianie samochodu na nowszy korzystając z kredytu samochodowego Santander Consumer Banku.


Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania w raporcie „Polak w drodze 2.0 – wydatki kierowców”.


Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Santander Consumer Banku. W ankiecie telefonicznej, przeprowadzonej przez instytut IBRIS w dniach 9-10 marca 2017 r., wzięło udział 1100 aktywnych kierowców z całej Polski.