Zobacz nową odsłonę naszej strony internetowej. Zmieniamy się dla Ciebie!

Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

Bank odpowiedzialny społecznie

Responsible Banking to idea, która towarzyszy nam, by dobrowolnie, odpowiedzialnie i pozytywnie działać na rzecz społeczeństwa i otaczającego nas środowiska. Chcemy pomagać innym, dlatego aktywnie angażujemy się w różnorodne inicjatywy charytatywne, promujemy zdrowy tryb życia, dbamy o ekologię, a także wspieramy i realizujemy projekty prospołeczne – zarówno ogólnopolskie, jak i dla lokalnych społeczności.

Jako jedyny partner strategiczny, z dumą wspieramy projekt Biustowniczki, którego celem jest edukacja kobiet o tym, jak ważna jest troska o swoje zdrowie - bez względu na wiek. Biustowniczki to akcja skierowana do kobiet w wieku 18-35 lat, których nie obejmują systemowe programy profilaktyczne – badania przesiewowe pod kątem zdrowia piersi i wczesnego wykrycia zmian nowotworowych. Przy współpracy z Fundacją Kapitan Światełko umożliwiamy kobietom wykonanie bezpłatnych badań USG piersi w specjalnie przygotowanych gabinetach mobilnych, w 8 największych miastach w Polsce - we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Katowicach i Poznaniu.

Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego od wielu lat jesteśmy sponsorem głównym ogólnopolskiej akcji Bieg po Oddech, która zwraca uwagę na problemy osób borykających się z rzadką i nieuleczalną chorobą genetyczną – mukowiscydozą. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą, zachęcamy do aktywności fizycznej, a także bierzemy udział w przedsięwzięciach charytatywnych i inicjatywach, które wspierają bieg.

Co roku, tradycyjnie w grudniu realizujemy akcję grantową „Świąteczna Fabryka Dobrych Uczynków”, w ramach której finansujemy projekty pomocowe zgłoszone przez naszych pracowników i pracowniczki. Dzięki temu udało nam się kupić, m.in. sprzęt medyczny i wyposażenie dla szpitali, wsparliśmy osoby z niepełnosprawnościami, dofinansowaliśmy domy dziecka i schroniska dla zwierząt. Zapewniliśmy również osobom w kryzysie bezdomności żywność i niezbędne środki codziennego użytku, pomogliśmy placówkom opieki społecznej i zaktywizowaliśmy osoby starsze.

Wierzymy, że nasze działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu przyczynią się do rozwoju i integracji społeczeństwa, by jeszcze lepiej rozumieć potrzeby otoczenia, w którym funkcjonujemy. Bądź z nami na bieżąco i zobacz, jakie inicjatywy realizujemy - zapraszamy do śledzenia naszych oficjalnych profilów na Facebooku, LinkedIn i bloga.