Zadzwoń po kredyt  71 358 22 15

71 358 22 15

Bank odpowiedzialny społecznie

Responsible Banking to idea, która towarzyszy nam, by dobrowolnie, odpowiedzialnie i pozytywnie działać na rzecz społeczeństwa i otaczającego nas środowiska. Chcemy pomagać innym, dlatego aktywnie angażujemy się w różnorodne inicjatywy charytatywne, promujemy zdrowy tryb życia, dbamy o ekologię, a także wspieramy i realizujemy projekty prospołeczne – zarówno ogólnopolskie, jak i dla lokalnych społeczności.

Jako jedyny partner strategiczny, z dumą wspieramy projekt Biustowniczki, którego celem jest edukacja kobiet o tym, jak ważna jest troska o swoje zdrowie - bez względu na wiek. Biustowniczki to akcja skierowana do kobiet w wieku 18-35 lat, których nie obejmują systemowe programy profilaktyczne – badania przesiewowe pod kątem zdrowia piersi i wczesnego wykrycia zmian nowotworowych. Przy współpracy z Fundacją Kapitan Światełko umożliwiamy kobietom wykonanie bezpłatnych badań USG piersi w specjalnie przygotowanych gabinetach mobilnych, w 8 największych miastach w Polsce - we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Katowicach i Poznaniu.

Wiemy, że zdrowie jest najważniejsze, dlatego od wielu lat jesteśmy sponsorem głównym ogólnopolskiej akcji Bieg po Oddech, która zwraca uwagę na problemy osób borykających się z rzadką i nieuleczalną chorobą genetyczną – mukowiscydozą. Współpracujemy z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą, zachęcamy do aktywności fizycznej, a także bierzemy udział w przedsięwzięciach charytatywnych i inicjatywach, które wspierają bieg.

Co roku, tradycyjnie w grudniu realizujemy akcję grantową „Świąteczna Fabryka Dobrych Uczynków”, w ramach której finansujemy projekty pomocowe zgłoszone przez naszych pracowników i pracowniczki. Dzięki temu udało nam się kupić, m.in. sprzęt medyczny i wyposażenie dla szpitali, wsparliśmy osoby z niepełnosprawnościami, dofinansowaliśmy domy dziecka i schroniska dla zwierząt. Zapewniliśmy również osobom w kryzysie bezdomności żywność i niezbędne środki codziennego użytku, pomogliśmy placówkom opieki społecznej i zaktywizowaliśmy osoby starsze.

Wierzymy, że nasze działania w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu przyczynią się do rozwoju i integracji społeczeństwa, by jeszcze lepiej rozumieć potrzeby otoczenia, w którym funkcjonujemy. Bądź z nami na bieżąco i zobacz, jakie inicjatywy realizujemy - zapraszamy do śledzenia naszych oficjalnych profilów na Facebooku, LinkedIn i bloga.